10 Mayıs 2016 Salı

Google Seo Danismani

Bu makalemizde google seo uzmanı nedir?, google seo danışmanı ne iş yapar?, google seo danışmanı hangi özelliklere sahip olmalıdır? sorularına cevaplar vereceğim.

Seo Danışmanı Nedir?

Seo uzmanı sizi hedef kelimelerde google ve diğer arama motorlarında üst sıralara taşıyacak olan kişilere seo uzmanı diyebiliriz.

Seo Uzmanı Ne  İş Yapar?

Google seo danışmanı;

  • Site adresinizi dmoz.org (dünya çapında site konusunda oterite kabul edilen) sitesine kayıt başvurusu yapar. Kaydın onaylanması için elinden geleni yapar.
  • Tanıtım yazıları hazırlayarak bunları popüler sitelerde (haber, blog, forum vs.) paylaşmak
  • Sitenizin kategorisine ve hedef kelimelerine uygun bir kaç site kurarak bu sitelerden ana siteye referans sağlamak
  • Backlink inşaasını tasarladıktan sonra kaliteli sitelerden backlink almak ve backlinklerin kalıcı olmasını sağlamak
  • Site adresinizi sektörüne göre rehber ve toplist sitelerine eklemek

Google Seo Danışmanı Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Google seo uzmanı web tasarım konusunda uzman olmalıdır. Ayrıca web yazılım konusuna hakim olmalıdır. Seo, web tasarım ve web yazılım ile ilintili bir hizmettir.

Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için bu hizmeti mutlaka güven veren kişi veya firmalardan alın. Referansları mutlaka inceleyin. Google adwords reklamlarını size arama motoru optimizasyonu gibi göstermediğine dikkat edin.

En önemli not olarak şunu açıklamam ve bunu anlamanız büyük önem taşıyor.

1. sıra garantisi diye birşey olamaz bu garantiyi verenlerin çoğu Google adwords reklamlarıyla yapmaktadır. Bir gün belki çıkarsınız ama ertesi gün sizden daha fazla harcayan birisi mutlaka sizi geçecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder